Menu

Profesjonalne doradztwo    Szybka dostawa    Gwarancja jakości ceny FB  ✸  +48 690 233 886  ✸  sklep@fumio.pl

Materace dla dzieci

Nawet najpiękniejsze łóżko wymaga dobrego materaca, żeby mogło spełnić swoją podstawową rolę. W naszym sklepie oferujemy różne materace dziecięce, spośród których możecie wybrać ten najlepiej dla waszego dziecka. Oferta obejmuje różnorodne materiały i wymiary. Dzięki czemu będziecie mogli dobrać materac według indywidualnych potrzeb i możliwości.


materace 60x120
materace 70x130
materace 70x140
materace 70x160
materace 80x130
materace 80x160
materace 80x165
materace 80x170
materace 90x180
materace 80x190
materace 90x190
materace 80x200
materace 90x200
materace 90x200
materace 100x200
„materace
„materace

Materace

Materac Hevea SnuDo Graffiti Materac Hevea SnuDo Graffiti
Warianty: Havea
Cena: 646,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac kokosowo-piankowy KK Materac kokosowo-piankowy KK
Warianty: KocotKids
Cena: 329,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac lateksowy Hevea Baby Materac lateksowy Hevea Baby
Warianty: Havea
Cena: 405,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac lateksowy Hevea Baby MAX Materac lateksowy Hevea Baby MAX
Warianty: Havea
Cena: 371,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac lateksowy Hevea Drive Materac lateksowy Hevea Drive
Warianty: Havea
Cena: 344,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac lateksowy Hevea Junior Materac lateksowy Hevea Junior
Warianty: Havea
Cena: 701,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac lateksowy Hevea Junior Max Materac lateksowy Hevea Junior Max
Warianty: Havea
Cena: 993,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac lateksowy Hevea Junior od 100 cm Materac lateksowy Hevea Junior od 100 cm
Warianty: Havea
Cena: 1 650,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowo - lateksowy Flexy Materac piankowo - lateksowy Flexy
Warianty: Danpol
Cena: 354,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowo-kokosowy EKO  DAN Materac piankowo-kokosowy EKO DAN
Warianty: Danpol
Cena: 319,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowy Hevea Young Blue Materac piankowy Hevea Young Blue
Warianty: Havea
Cena: 433,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowy Junior Materac piankowy Junior
Warianty: Koło
Cena: 509,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowy KK Materac piankowy KK
Warianty: KocotKids
Cena: 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowy MIL Materac piankowy MIL
Warianty: Danpol
Cena: 300,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac Pinio Sensitive Materac Pinio Sensitive
Warianty: Pinio
Cena: 469,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac z lateksem Hevea Snudo Max Materac z lateksem Hevea Snudo Max
Warianty: Havea
Cena: 936,00 zł
szt.
zobacz więcej

Materace dla dzieci

Materace dziecięce dla małych i dużych

Jednym z podstawowych kryteriów doboru materaca jest wiek i wzrost dziecka. W zależności od tego czy kupujemy materac dla niemowlaka czy dla przedszkolaka będzie on miał inne wymiary. Może się też okazać, że do konkretnego łóżka lub łóżeczka pasuje tylko materac o pewnych wymiarach. Łóżeczka, które kupuje się dla noworodka są zwykle bardzo małe. Jeżeli mają opcję obniżania materaca i zdejmowania barierek, to służą najwyżej do piątego roku życia. W konsekwencji materac dziecięcy do takiego łóżeczka nie może przekroczyć pewnej wielkości.

W przypadku starszych dzieci rodzice decydują się na różne rodzaje łóżek. Czasami jest to mebel, który może posłużyć młodemu człowiekowi do końca szkoły. Wówczas materac dla dziecka będzie miał takie same wymiary jak materac dla dorosłych.

Materace dziecięce mają różne wymiary. Nie tylko jeżeli chodzi o długość, ale też szerokość. Dodatkowym wymiarem, na który zawsze trzeba zwrócić uwagę jest wysokość lub inaczej grubość materaca. W przypadku niektórych łóżek lepiej wybrać cienki materac. Inne wymagają grubego, z kilkoma warstwami różnych materiałów, żeby dobrze izolowały i były wygodne. O tym, jaki materac wybrać dla dziecka decyduje wiele czynników, dlatego zanim dokonasz zakupu sprawdź cechy, wymiary i inne właściwości materacy dla dzieci w różnym wieku.

Materace lateksowe

Pianka lateksowa jest materiałem chętnie wybieranym ze względu na właściwości antyalergiczne. Struktura materiału sprawia, że nie gromadzi on kurzu i nie dopuszcza do rozwinięcia się roztoczy. Wyjątkiem może być uczulenie na sam lateks, ale występuje ono niezwykle rzadko. Z powyższych powodów jest to świetny materiał na materace dla dzieci ze skłonnościami do alergii. Poza tym lateks dobrze dopasowuje się do ciała, ale nie ulega odkształceniom. Sprawia to, że jest zdrowy dla kręgosłupa, co w przypadku rosnącego dziecka jest niezwykle ważne.

W sklepie Fumio znajdziecie nie tylko kilka modeli materacy lateksowych, ale materace z łączonych materiałów lateksowo-kokosowe i lateksowo-piankowe.

Materace kokosowe

Drugim popularnym materiałem, z którego robi się materace dziecięce jest kokos, a dokładniej prasowane i poddane specjalnej obróbce skorupy kokosa. Oczywiście sama warstwa kokosowa nie tworzy materaca, więc jest łączona z innymi materiałami, takimi jak sprężyny, pianka czy lateks. Jeżeli kupujecie dla dziecka materac z kokosem ze względu na alergię na lateks, to musicie sprawdzić czy w składzie nie ma tego materiału.

Materace kokosowe mają podobne właściwości do lateksowych (antyalergiczne, antybakteryjne), ale są twardsze. Nadają się dla osób, które wolą spać na nieco mniej elastycznym podłożu lub mają zalecone takie spanie przez ortopedę.

Materace piankowe

Niedroga, elastyczna, bezpieczna dla dzieci pianka jest dobrą alternatywą dla lateksu. Niektóre materace piankowe w naszym sklepie zawierają również matę kokosową, są więc twardsze i grubsze. Materac piankowy jest dobrym rozwiązaniem jeżeli potrzebujecie przewiewnego, lekkiego podłoża do spania dla dziecka.

Pianki używane w naszych produktach mają różne właściwości. Najlepiej jest porównać kilka materacy piankowych zanim wybierze się ten odpowiedni.

Materace kieszeniowe

Jeżeli podłoże z pianki lub kokosa nie jest wystarczające, to warto wypróbować materac kieszeniowy. Ten rodzaj materaca ma bardziej złożoną konstrukcję. Główny trzon stanowi warstwa sprężyn, z pianką lub lateksem na wierzchu. Materace kieszeniowe są dobrym podłożem do spania dla dzieci w każdym wieku. Ponieważ mają szczególne właściwości ortopedyczne poleca się je starszym dzieciom, które ważą wystarczająco dużo, żeby poczuć różnicę.

Materace do dziecięcych łóżeczek mogą być mniej skomplikowane. W zależności od potrzeb dziecka można wybrać piankowe lub lateksowe. Tym bardziej, że prawdopodobnie zabrudzą się w czasie używania. Decydując się na materac ze sprężynami najlepiej założyć, że ma on posłużyć dłużej niż dwa, trzy lata.

Materac lateksowo-kokosowy czy lateksowo-piankowy?

Łączenie materiałów jest zwykle konieczne, żeby podłoże było wytrzymałe i miało pożądane właściwości. Maty kokosowe zawsze muszą być dodatkowo opakowane w bardziej miękki i elastyczny materiał, ale nawet zwykły materac piankowy musi posiadać przynajmniej pokrowiec. Czasami też szczególnie korzystne jest połączenie właściwości różnych materiałów. Dlatego materac lateksowo-piankowy jest produktem nieco innym niż lateksowo-kokosowy lub kokosowo-piankowy.

Każdy materac zawierający matę kokosową będzie twardszy i bardziej sztywny niż pozostałe. Kokos dodaje się właśnie w tym celu. Połączenie lateksu i pianki pozwala natomiast skorzystać z właściwości obu. Zapewnia podłoże dopasowujące się do ciała, odporne na odkształcenia i antyalergiczne.

Materac wysokoelastyczny

Technicznie jest to materac piankowy, ale wykonany ze specjalnej pianki. Materac jest dwustronny i każda strona będzie lepiej służyła dzieciom w innym wieku. Strona gładka, bezstrefowa jest przeznaczona dla maluchów. Druga 3-strefowa strona doskonale zadziała przy większej wadze ciała, jest więc przeznaczona dla nieco starszych dzieci i młodzieży. Poza tym materace wysokoelastyczne mają wszystkie zalety dobrego podłoża do spania. Dają zdrowe oparcie plecom, są trwałe, mają właściwości antyalergiczne i są przewiewne. Dzianina, w którą zostały opakowane nie posiada żadnego zapachu, jest też odporna na wielokrotne pranie. Dlatego materac wysokoelastyczny jest dobrym rozwiązaniem dla osób szukających podłoża do łóżka łączącego więcej zalet niż wad. Szczególnie nadają się do łóżek piętrowych.

Materace dla dzieci do zabawy

Wybierając materac do łóżeczka dziecięcego zwykle mamy na myśli podłoże do spania. Trzeba jednak założyć, że niektóre dzieci będą z nich korzystać również w inny sposób. W przypadku przedszkolaków dobrze jest wybrać materac, który będzie wystarczająco odporny na podskakiwanie i fikanie koziołków. Można też wybrać osobne materace dla dzieci do zabawy. W naszym sklepie mamy poza tym maty i dywaniki dla maluchów, które można potraktować jako miejsce bezpiecznej zabawy zamiast materaca.

Materace dziecięce z atestem

Wszystkie sprzedawane przez nas produkty to materace dziecięce z atestem. Są specjalnie testowane pod kątem bezpieczeństwa, wytrzymałości i odpowiedniego materiału dla maluchów. Stanowią zdrowe i bezpieczne podłoże dla dzieci w każdym wieku, jeżeli tylko będą używane zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli wasze dziecko ma specjalne wymagania odnośnie elastyczności materaca czy materiałów, z których jest wykonany, to najlepiej sprawdzić dane w opisie konkretnego produktu.

Twardość materaca

Wybierając materac dla dziecka warto wiedzieć jak oznaczana jest jego twardość. Jeżeli przyjdziesz do naszego showroom w Warszawie, to dziecko może sprawdzić materac osobiście. Jednak kupując przez internet nie masz takiej możliwości. W takim przypadku najlepiej jest wykorzystać oznaczenia wprowadzone przez producentów. Skala ma rozpiętość od H1 do H4. H1 to zwykły, miękki materac bez dodatkowych elementów utwardzających. Takie materacyki są odpowiednie dla osób z wagą do 60 kg. Bez problemu będą więc służyć zarówno niemowlętom jak i młodszym dzieciom. Jeżeli jednak dziecko ma problemy z kręgosłupem lub woli twardsze spanie, to można mu kupić materac oznaczony H2 (średnio-twardy) lub H3 (twardy). Ten ostatni unosi ciężar do 100 kg. Może być przeznaczony dla młodzieży z problemem otyłości, chociaż w przypadku młodszych dzieci jego właściwości nie będą miały takiego znaczenia. H4 jest dostosowany do wagi powyżej 100 kg i bardzo rzadko używa się go w łóżkach dla dzieci.

Większość modeli łóżek sprzedajemy bez materaca. Macie więc okazję do wybrania idealnego podłoża do spania dla swojego dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl