Menu

Profesjonalne doradztwo    Szybka dostawa    Gwarancja jakości ceny FB  ✸  +48 690 233 886  ✸  sklep@fumio.pl

Zabawki z drewna

Drewniana ciężarówka AD106 Drewniana ciężarówka AD106
Warianty: DREWMAX
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniana koparka AD115 Drewniana koparka AD115
Warianty: DREWMAX
Cena: 64,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniana tablica AD263 Drewniana tablica AD263
Warianty: DREWMAX
Cena: 50,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniana wyścigówka AD111 Drewniana wyścigówka AD111
Warianty: DREWMAX
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany czołg AD104 Drewniany czołg AD104
Warianty: DREWMAX
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany dźwig AD112 Drewniany dźwig AD112
Warianty: DREWMAX
Cena: 54,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany pociąg AD103 Drewniany pociąg AD103
Warianty: DREWMAX
Cena: 54,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany pociąg AD116 Drewniany pociąg AD116
Warianty: DREWMAX
Cena: 64,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany pociąg AD117 Drewniany pociąg AD117
Warianty: DREWMAX
Cena: 54,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany samolot AD109 Drewniany samolot AD109
Warianty: DREWMAX
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany samolot AD113 Drewniany samolot AD113
Warianty: DREWMAX
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany spychacz AD107 Drewniany spychacz AD107
Warianty: DREWMAX
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany statek AD108 Drewniany statek AD108
Warianty: DREWMAX
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany śmigłowiec AD101 Drewniany śmigłowiec AD101
Warianty: DREWMAX
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany tir AD110 Drewniany tir AD110
Warianty: DREWMAX
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany traktor AD102 Drewniany traktor AD102
Warianty: DREWMAX
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany wózek AD261 Drewniany wózek AD261
Warianty: DREWMAX
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany wózek widłowy AD114 Drewniany wózek widłowy AD114
Warianty: DREWMAX
Cena: 54,00 zł
szt.
zobacz więcej

Pokoik dziecięcy

Gdzie w Warszawie można kupić łóżko piętrowe dla dziecka? Jak zorganizować pokój dziecięcy? Jakie są zalety i wady różnych materiałów?

Oto nasza propozycja:

Pokój dziecięcy dla niemowlaka

Nie wszyscy rodzice decydują się na osobny pokój dziecięcy dla niemowlaka. Czasami jest to tylko kącik noworodka przy rodzicach. W każdym przypadku przyda się odpowiednie wyposażenie, które ułatwi opiekę nad maluchem i zapewni mu bezpieczne oraz zdrowe pierwsze miesiące życia.

W sklepie Fumio meble dziecięce są odpowiedzialnie dobierane do każdej kategorii wiekowej. Mamy duży wybór łóżeczek dla niemowląt, a także szafek i komód z przewijakiem i innych mebli.

Znajdziecie tu wiele opcji, które pozwolą w oryginalny i praktyczny sposób zorganizować pokój niemowlaka. Niektóre łóżeczka niemowlęce posiadają szuflady na pościel, bieliznę lub inne potrzebne rzeczy. Podobnie jak przewijaki na komodę, barierki przy łóżeczkach dziecięcych można zdjąć i już mamy gotowe miejsce do spania dla starszego dziecka.

W Fumio kupicie też maty i dywaniki, które mogą być dla malucha pierwszym miejscem wycieczek poza własne łóżeczko. Matę można też wykorzystać jako podłogę pod baldachim. Będzie to świetne miejsce do zabawy również dla nieco starszych dzieci.

Łóżeczka dla niemowlaków sklep warszawa Włochy

Dziecięcy pokój dla przedszkolaka

Z czasem nasza pociecha nabiera więcej samodzielności. Warto wtedy przearanżować pokój dziecka. Ważne jest zapewnienie większej przestrzeni do zabawy i odsunięcie z drogi żywiołowego malucha większości mebli. Rodzice przedszkolaka mają swój własny kod BHP. Dzieci w wieku przedszkolnym mają zwykle bardzo dużo energii i są ciekawe świata. Warto zapewnić im możliwość eksploracji i kreatywnej zabawy, jednocześnie ograniczając potencjalne zderzenia z meblami czy upadek książek z niestabilnej półki. W dziecięcym pokoju dla dziecka w wieku przedszkolnym wszystko musi być stabilne.

Dla malucha, który zaczyna swoją przygodę z chodzeniem ciekawą zabawką-meblem może być skrzynia na zabawki na kółkach. Jest to rodzaj pojemnego wózka z płyty laminowanej, który ma sznurek do ciągnięcia. W ofercie są też skrzynie na zabawki służące jak siedziska, wykończone motywem zwierzątka - królika, dinozaura czy pieska. Dzięki temu nawet bardzo małe dziecko, stawiające pierwsze kroki z łatwością przesunie kontener ze swoimi ulubionymi zabawkami. Młodsze dzieci bez problemu zmieszczą się również same w skrzynce. Taki mebel pozwala na kreatywną zabawę i ułatwia sprzątanie po jej zakończeniu.

Skrzynie na zabawki

Przedszkolaki potrzebują dużo stymulacji sensorycznej. Tu również powinna się przydać mata lub dywanik, gdzie będzie można rozłożyć różne zabawki rozwijające i edukacyjne. Dodatkowo polecamy uwadze drabinki, gdzie nie tylko można zużyć niespożytą energię a w razie potrzeby zamontować jednym ruchem biurko aby dziecko miało miejsce na ekspresję artystyczną.

Łóżeczko dla malucha w wieku przedszkolnym możecie kupić osobno lub przerobić łóżeczko zdejmując barierki.

Jakie meble dla dziecka idącego do szkoły?

Kolejne zmiany w pokoju dziecięcym będą potrzebne kiedy dziecko zacznie naukę szkolną. Ważnym elementem wyposażenia będzie biurko dziecięce, a także szafki lub inne meble do przechowywania pomocy szkolnych. Ponieważ zbyt długie siedzenie przy biurku jest dla rosnącego dziecka niezdrowe, warto zapewnić mu dodatkowo miejsce do relaksu i, w miarę możliwości, aktywności fizycznej. W naszym sklepie z meblami dziecięcymi w Warszawie możecie obejrzeć i wybrać spośród różnych akcesoriów do ćwiczeń. Zapewniamy pojedyncze drabinki, nakładki, które można wykorzystać jako dodatkowy mebel oraz akcesoria gimnastyczne w zestawach. Korzystając z mebli dostępnych w Fumio będziecie mogli zapewnić swoim pociechom w wieku szkolnym zrównoważone miejsce do pracy, zabaw fizycznych i wypoczynku.

Posiadamy wyjątkowo bogaty wybór łóżek dziecięcych i młodzieżowych różnego rodzaju. Możecie postawić na minimalizm i wybrać proste łóżko o klasycznym wyglądzie. Są też łóżka dziecięce w formie domków, a nawet w kształcie samochodu.

Szeroki wybór szafek, skrzynek na zabawki i innych kontenerów na rzeczy pozwoli dowolnie wyposażyć pokój dla starszego i młodszego dziecka. Istnieje też możliwość modułowego rozbudowania biurka, jeżeli na przykład wraz z przechodzeniem do wyższych klas będzie potrzebne więcej szuflad i szafek na materiały pomocnicze.

Pokój dobrany do talentów i zainteresowań

Najlepszy rodzaj przestrzeni dla młodszych i starszych i dzieci, to przestrzeń starannie dobrana do potrzeb konkretnego dziecka. Aranżując pokój dla malucha powinniśmy wziąć pod uwagę czy jest to dziecko ruchliwe czy raczej spokojne? Woli układanie klocków na dywanie czy podciąganie się na drabinkach? Od tego może zależeć gdzie postawimy biurko w pokoju dziecka, ile miejsca przeznaczymy na aktywność fizyczną a ile na umysłową. Mały wielbiciel książek może potrzebować dobrego fotela do czytania i większej ilości półek. Nawet jeżeli część lektur będzie mieć na tablecie czy czytniku elektronicznym. Dziecko interesujące się sportami walki powinno mieć zapewnioną przestrzeń do bezpiecznych ćwiczeń. Natomiast młody obserwator przyrody pewnie woli ustawić szklarnię na parapecie albo akwarium na półce.

Jeżeli nie wiesz co kupić do pokoju dziecięcego, to pomyśl kim jest twoje dziecko? Jakie wyposażenie pokoju nie tylko sprawi mu radość, ale pozwoli rozwijać naturalne talenty i zainteresowania? Przygotowanie pokoju pod zainteresowania dziecka wcale nie musi się wiązać z dużymi wydatkami. Wszystko polega na właściwym zaplanowaniu.

Biurka dla pierwszoklasisty

Mały pokój dziecięcy – aranżacje

Jednym z poważnych wyzwań dla każdego rodzica jest mały pokój dziecięcy w bloku. Na szczęście mamy cały zestaw mebli, które bez problemu pozwolą zorganizować niewielką przestrzeń w optymalny sposób.

Jednym z dobrych pomysłów dla jednego dziecka jest łóżko antresola. Ten mebel pozwala dodatkowo wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem do normalnej aktywności. Niektóre modele dostępne w sklepie Fumio mają biurko i półki. Są też takie, które nadają się do dowolnego zorganizowania.

Pod łóżkiem na antresoli można zorganizować biurko i półki, czyli miejsce do pracy. Może to być też kącik do zabawy albo odpoczynku w czasie dnia. Jeżeli przestrzeń pod antresolą będzie dobrze oświetlona, to można tam zorganizować miejsce do czytania, odrabiania lekcji i prac plastycznych. Odgrodzenie tej przestrzeni od reszty pokoju może być dobrym rozwiązaniem dla dziecka, któremu trudno się skupić.

Łóżka piętrowe 2 osobowe, a nawet 3 osobowe pozwalają pomieścić na niewielkiej przestrzeni więcej niż jednego mieszkańca. To dobry pomysł jeżeli rodzeństwo musi dzielić pokój w niewielkim mieszkaniu.

Jeżeli z jakichś powodów nie podoba wam się myśl o łóżku piętrowym możecie obudować zwykłe łóżko półkami i wykorzystać dodatkowo przestrzeń pod łóżkiem do przechowywania pościeli i bielizny. Dodanie kondygnacji nad łóżkiem zamiast pod antresolą pozwala równie dobrze wykorzystać ścianę w miejscu do spania.

Podobne dylematy mogą dotyczyć rodziców dwójki dzieci. Samo zagadnienie jak podzielić pokój dziecięcy może wywoływać nerwowość niektórych rodziców. Na szczęście każdą przestrzeń da się podzielić. Łóżka piętrowe i antresole tu również przychodzą z pomocą. Nawet jeśli dzieci będą chciały mieć pojedyncze, niezależne łóżka. Mając antresolę, a pod nią biurko i kawałek miejsca do zabawy, dostaną coś w rodzaju własnego minipokoju. Do tego można wykorzystać przestrzeń żeby odbywały się w niej aktywności dotyczące dwójki dzieci np. gry planszowe, dwuosobowa aktywność fizyczna lub wspólne oglądanie filmów. W czasach kiedy ludzie coraz częściej komunikują się ze sobą przez media społecznościowe warto zadbać o taką przestrzeń dla dziecka.

łóżka_na_antresoli_sklep_warszawa

Pokój dziecięcy – dziewczynka i chłopiec

Jednym ze sposobów ustrojenia pokoju dziecka jest dobranie mebli i akcesoriów ze względu na płeć dziecka. Tradycyjnie pokój dziecięcy dla dziewczynki ma więcej elementów różowych, delikatnych ozdób (np. falbanek) i elementów błyszczących. Do tego dochodzą zabawki, które dziecko sobie wybierze.

Dla chłopca częściej stawia się na bardziej wyraziste kolory. W przypadku maluchów jest to przewaga niebieskiego, ale u starszego chłopca kolory mogą być jaskrawe (czerwień, żółty, elementy czerni) lub stonowane. Dobierając wystrój pokoju dla dziecka powinniśmy zawsze pamiętać o uwzględnieniu jego osobistych potrzeb. Dzięki temu dziecko będzie miało zapewniony prawidłowy rozwój i poczucie akceptacji.

W naszym sklepie znajdziecie tradycyjne meble dla chłopców i dziewczynek. Obite tapicerką łóżko Victoria, to najbardziej królewska propozycja dla małej księżniczki. Chłopiec, którego największą pasją są samochody ma możliwość zasypiać codziennie w łóżku w kształcie jeepa.

Odwiedzając nasz showroom w Warszawie możecie też dobrać umeblowanie zgodnie z konkretnym gustem i zainteresowaniami dzieci. Zabierzcie ze sobą maluchy, żeby pomogły zdecydować co będzie im najbardziej odpowiadać.

Jak znaleźć showroom Fumio?

Część mebli znajduje się na ekspozycji sklepu, skupiliśmy się na niszy rynkowej i chcielibyśmy dać Wam możliwość sprawdzenia łóżek z drewna - łóżek na antresoli, domków, łóżek piętrowych przed zakupem. Co najważniejsze zapraszamy na wizytę z dziećmi do przymierzenia materaca jeśli w planach jest również zakup. Często w internecie można przeczytać tylko suche nazwy, mało mówiące. W showroom dostępnych będzie kilkanaście modeli materacy o różnych właściwościach aby Wasze dzieci lepiej spały i budziły się codziennie w doskonałym humorze. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl